• MARIA KOWNACKA- PATRON NASZEGO PRZEDSZKOLA

21.03.2024 15:42
        Czy świeci słońce, czy pada deszcz, Maria Kownacka zawsze z nami jest!

Nasze przedszkole nosi imię Marii Kownackiej- znanej autorki książek dla dzieci. Pisarka kochała dzieci i dla nich wymyślała różne historie, które potem spisywała. Była szczególnie wrażliwa na potrzeby najmłodszych. Uwielbiała obserwować przyrodę, to była jej wielka pasja. Utwory Marii Kownackiej bogate są w wartości wychowawcze, które stanowią pomoc w kształtowaniu postaw prospołecznych- kulturalnego zachowania, koleżeństwa oraz idei ochrony przyrody.  W swojej twórczości pięknie opisywała przyrodę, poruszała  problemy codziennego życia w domu, w przedszkolu, w szkole. Jedną z najbardziej znanych pozycji literatury dla dzieci jest "Plastusiowy pamiętnik".

15 marca nasze przedszkole obchodziło  DZIEŃ Z MARIĄ KOWNACKĄ. Część artystyczną przygotowały Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej z/s w Grzawie, którym serdecznie dziękujemy oraz wszystkie grupy przedszkolne. Uroczystość zakończyła się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

• KONKURS PLASTYCZNY PT. „TWÓRCZOŚĆ MARII KOWNACKIEJ OCZAMI DZIECKA”

19.03.2024 09:39
        MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!

W ramach obchodów Dnia Patrona zorganizowany został międzyprzedszkolny konkurs plastyczny pt. „Twórczość Marii Kownackiej Oczami Dziecka”. W konkursie udział wzięło 36 dzieci z Gminy Miedźna. Przedszkolaki wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i upominki, zafundowane przez Radę Rodziców naszego przedszkola.

Jury przyznało:

I MIEJSCE:

Izabela Pękała- Gminne Publiczne Przedszkole im. M. Kownackiej w Miedźnej

Józefina Ilga-  Gminne Publiczne Przedszkole im. M. Kownackiej w Miedźnej

II MIEJSCE:

Lena Placek- Gminne Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka w Woli

Natalia Budzyńska- Gminne Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Woli

III MIEJSCE:

Zofia Pasamonik- Gminne Publiczne Przedszkole im. M. Kownackiej w Miedźnej

Aleksandra Mika- Gminne Przedszkole Publiczne „Bajka” we Frydku/ oddział zamiejscowy w Gilowicach.

Blanka Kostka- Gminne Publiczne Przedszkole im. M. Kownackiej w Miedźnej

WYRÓŻNIENIA:

Milena Wróbel, Alicja Wenta, Jan Sitnik, Hanna Niderla, Alicja Foltyn, Amelia Szromek, Filip Przewoźnik, Olga Bartas, Karolina Wojciech, Anna Ryś, Lilia Żyła, Nikola Muller, Iga Wójcik, Bartłomiej Pękała, Klara Wójcik, Dawid Wygrabek, Malwina Biela, Igor Gowin, Aleksandra Skarbek, Jan Libera, Szymon Niderla, Laura Pasamonik,  Aniela Ilga, Sara Pala, Milena Wróbel, Lena Mizera, Lena Dybeł, Melania Niemiec, Antonio Mądro, Karol Flis.

GRATULUJEMY ZDOLNOŚCI PLASTYCZNYCH I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA ROZPOCZĘTA

05.03.2024 09:23
        REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
        NA ROK SZKOLNY 2024/2025
        ROZPOCZĘTA

Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA W PRZEDSZKOLU

• REKRUTACJA

31.01.2024 23:56

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Już od marca rusza rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Kryteria i terminy rekrutacji rok szkolny 2024/2025 znajdują się pod linkiem 👇👇👇

koniecznie kliknij i zapoznaj się 👇👇👇

• KARNAWAŁOWY CZAS!

29.01.2024 13:26
        Bal przebieranców w grupach starszych.

Poczuj zabawy moc magiczną

Karnawał czaruje dzisiaj wszystko!

Więc załóż strój,

Postać swoją zmień